18. kolejka klasy B: Kluczbork II - Namysłów

DKS DˇBROWA NAM. - START II NAMYSŁÓW 1-6 (1-2)

1-6 Zalwert 90+2' (asysta G±ska)

DKS: Bitner - P.Janas (80.Rębilas), M.Janas, K.Szopa, Kolman (65.G.Szopa), K.Mateja, R.Mateja (57.Sokołowski), Adamczyk, Uryga, Boba, Chełmecki (67.A.Kowalczyk).
Rezerwowi: Rosiek, Chrzczanowicz.
Trener: Damian TATRA.

START II: Rozmus - Chuć (k), Kowalczyk, Wolny, Ł.Pabiniak - Simlat (46.Maciejewski), Herman, Maryniak (74.G±ska) - Głowacki (55.Franaszek), KładĽko, Zalwert.
Rezerwowi: Cieplicki.
Trener: Marek GˇSKA.

Sędziował: Aleksander Ostrysz (KS Kluczbork).

Żółte kartki: Adamczyk (5.), K.Mateja (20.), P.Janas (29.) - Zalwert (35.).

Widzów: 150.

Mecz trwał: 96 minut (46+50).

Ligowa potyczka z DKS-em D±browa Namysłowska dla rezerw namysłowskiego Startu zaczęła się dosyć niespodziewanie. Seria raż±cych błędów w defensywie spowodowała, że gospodarze w 6' objęli sensacyjne prowadzenie, wprowadzaj±c w euforię spor± - jak na warunki klasy B - widownię. Po 3 kolejnych minutach wszystko wróciło do normy, gdyż gola wyrównuj±cego zdobył KładĽko. Zdobycie bramki przez czerwono-czarnych nie zmieniło jednak zmiany w grze, gdyż nasz zespół nadal sprawiał wrażenie mocno rozkojarzonego. Mimo to na przerwę z prowadzeniem zeszli podopieczni Marka G±ski. W 22' próba do¶rodkowania w szesnastkę Łukasza Pabiniaka zakończyła się. bramk±. Bł±d popełnił wówczas Bitner, który wychodz±c do górnej piłki, Ľle obliczył tor jej lotu i futbolówka wpadła mu za kołnierz.

Druga połowa zaczęła się od podwyższenia prowadzenia przez Start II. W sytuacji "sam na sam" z Bitnerem znalazł się Zalwert, który trafił w słupek. Z dobitk± po¶pieszył jednak KładĽko. Trzeci gol dla namysłowian ostudził zapędy DKS-u, który od tego momentu wyraĽnie spu¶cił z tonu. Można było odnie¶ć wrażenie, że miejscowi nie bardzo już wierzyli w możliwo¶ć osi±gnięcia korzystnego rezultatu. Namysłowianie rozs±dnie rozgrywali piłkę, a niezbędny spokój w grze wprowadzał do¶wiadczony Bogdan Kowalczyk (na co dzień trener I zespołu). De facto gospodarze biegali za piłk±, natomiast czerwono-czarni w piłkę grali. Uspokojenie w rozgrywaniu piłki przełożyło się na kolejne gole dla go¶ci. Ostatecznie nasi chłopcy strzelili jeszcze 3 bramki, choć przy nieco lepszej skuteczno¶ci, a przede wszystkim koncentracji, mogli pokusić się o więcej. 2 trafienia zaliczył Zalwert, natomiast jedno KładĽko, w ten sposób kompletuj±c hat-tricka.

W tabeli status quo. Namysłowianie niezagrożeni prowadz± w rozgrywkach, nad drug± Widaw± Lubska posiadaj±c aż 8 punktów przewagi. Za tydzień czerwono-czarni zmierz± się w Głuszynie z Lotnikiem Miejsce. Nie ukrywamy, że po raz kolejny liczymy na wywalczenie kompletu punktów. [G, KK]

W uzupełnieniu komplet wyników 18. kolejki namysłowskiej klasy B: LKS Staro¶cin II ¦wierczów - Kłos Rychnów 4-3, Omega Krasowice - LZS Krzywiczyny 1-3, LZS OSP Wilków N. - Bizon B±kowice 2-0, Widawa Lubska - Piast Minkowskie 3-1, Lotnik Miejsce - Znicz Włochy 2-3, DKS D±browa N. - Start II Namysłów 1-6, Grom Zawi¶ć - Burza Gręboszów nie odbył się.