Opole, dn. 02.04.2011 r. (sobota) - godz. 13:00
18. kolejka wojewódzkiej I ligi juniorów starszych

RODŁO OPOLE - NKS START NAMYSŁÓW 2-0 (2-0)

1-0 ??? 26'
2-0 ??? 41'

NKS START: Kosut - Krystian Błach, Kędzior, Wójcicki - Domalewski [k], Rudzki, D.Raszewski, Konefał (69.Syrowiczka) - Paszkowski - Pukas, Kwaśnik (75.Dworczyk).
Trener: Zbigniew BILIŃSKI.

Żółte kartki (dla Startu): -.

Widzów: 20.

W sobotę namysłowianie rozgrywali jeden z najtrudniejszych meczów sezonu. Po punkty wybrali się do Opola, aby spróbować odebrać je ekipie Rodła, liderowi rozgrywek. Mimo ambitnej walki, zadanie okazało się zbyt trudne, gdyż po 90 minutach lepsi okazali się gospodarze. Rodło wygrało 2-0, umacniając się na najwyższym stopniu podium.
Rywal od początku osiągnął nieznaczną przewagę w grze, choć obie drużyny stwarzały sobie dogodne sytuacje bramkowe. Ze strony czerwono-czarnych kilka bramkowych szans mieli Pukas oraz Kwaśnik, jednak w decydujących momentach zabrakło im precyzji bądź szczęścia. Na tle czerwono-czarnych, Rodło prezentowało się korzystniej zarówno pod względem taktycznym, jak i technicznym, co ostatecznie przyniosło im handicap w postaci goli. Gospodarze swoje trafienia zaliczyli po wyprowadzeniu skutecznych kontrataków. Pierwszy z nich miał miejsce w 26', a wynik na 2-0 podwyższyli cztery minuty przed przerwą.
Mecz w Opolu był dla naszych juniorów trzecim z rzędu, rozgrywanym na obcym boisku. Do tego za każdym razem były to mecze z czołowymi ekipami ligi (Koksownik, Stal Brzeg oraz Rodło - przyp. aut.). Miejmy nadzieję, że mimo niekorzystnego terminarza, nasz zespół w najbliższy weekend wreszcie się przełamie. Sobotnie zawody również odbędą się na wyjeździe. Zagramy w Konradowej z miejscowym LZS-em, który aktualnie plasuje się na 12. pozycji. W namysłowskim obozie nikt nie dopuszcza myśli, że po raz kolejny miałoby się nie udać. [Benny]