Namysłów, dn. 28.08.2010 r. (sobota) - godz. 11:00

NKS START NAMYSŁÓW - STAL BRZEG 0-5 (0-2)

0-2 Fabiszewski 23'
0-3 Fabiszewski 48'
0-4 Szczupakowski 63'
0-5 Zajączkowski 80' rzut karny

NKS START: Kamil Kosut - Kapłon, Kędzior [k], Karol Kosut - Kamil Błach (67.Raszewski), Paszkowski, Rudzki, K.Szloser (75.Gajek) - Biliński (65.Krystian Błach) - M.Pukas, Kwaśnik .
Rezerwowi: Domalewski, Dworczyk, Syrowiczka, Dumański.
Trener: Zbigniew BILIŃSKI.

BRZEG: Wolański (85.Pindera) - Sierakowski, Kotecki, Bogdan, Nesterów, Kiekisz, Zajączkowski, Bardega (46.Jermak), Michalak, Szczupakowski, Fabiszewski (78.Pruciak).
Rezerwowy: Dworczak.
Trener: Zbigniew MARZEC.

Żółte kartki: Kędzior (40.), Paszkowski (70.).
Czerwona kartka: Sierakowski (75., za dwie zółte)
Widzów: 10.

W ostatnią sobotę juniorzy starsi Startu podejmowali u siebie faworyzowaną Stal Brzeg. Po niespodziewanym zwycięstwie (na inaugurację ligi) z Koksownikiem, liczono, że i tym razem młodzi czerwono-czarni pokuszą się o sukces. Tymczasem dominacja graczy Stali nie podlegała dyskusji, a końcowy wynik nie pozostawia złudzeń, która drużyna była w tym spotkania lepsza.

Już w pierwszych minutach gry dało się zauważyć lepsze nastawienie, jak i przygotowanie fizyczne gości. Brzeżanie w bardziej umiejętny sposób konstruowali też swoje akcje ofensywne. Gospodarze i owszem, starali się, jednak ich ataki, a raczej próby ataków, kończyły się przed 16-stką rywali. W 18' namysłowska obrona dała się zaskoczyć po raz pierwszy, kiedy to Kosut został pokonany (na raty) przez Fabiszewskiego. Strzelona bramka dodała gościom skrzydeł. W efekcie 5 minut później nasz golkiper musiał sięgnąć do siatki po raz drugi. Autorem gola ponownie okazał się Fabiszewski.
W drugiej połowie garstka kibiców miała cichą nadzieję, że czerwono-czarni zaczną grać lepiej i zdobędą kontaktową bramkę. Ale na ziemię szybko sprowadził nas Fabiszewski, bohater I połowy. Tym razem popisał się pięknym uderzeniem z 25 metrów, kompletując w ten sposób hat-tricka. Mimo mocno niekorzystnego wyniku, podopieczni trenera Bilińskiego nadal próbowali nawiązać walkę ze Stalą, jednak niewiele z tego wychodziło. A że goście nie zamierzali spuszczać z tonu, w 63' trafili nas po raz czwarty. W 80' dobił namysłowian Zajączkowski, który skutecznie wyegzekwował karnego po faulu (wg sędziego) na Kiekiszu.
Do końca meczu brzeżanie spokojnie rozgrywali piłkę, momentami ośmieszając naszych zawodników. Podsumowując: czerwono-czarna młodzież na najbliższych treningach powinna mocno popracować na poprawą techniki, której brak był w sobotnim spotkaniu najbardziej widoczny.

Kolejny mecz nasi juniorzy starsi rozegrają już jutro (tj. w środę). Tym razem Start zmierzy się u siebie z Rodłem Opole, a początek gry ustalony został na godz. 17:00. Zapraszamy! [ŁD]