* AKTUALNOŚCI

Sobota 15 listopada
JUNIORSKIE ZALEGŁOŚCI - część II

W czwartek nadrobiliśmy zaległości, jeżeli chodzi o występy juniorów młodszych "czerwono-czarnych". Dziś podobną "operację" wykonujemy w kontekście gier grupy starszej. I tak w poprzednią sobotę nasi juniorzy starsi zagrali mecz wyjazdowy z Włókniarzem Kietrz, przegrywając 0-2. Natomiast we wtorek (11.11.br.) podejmowali Odrę Kędzierzyn-Koźle, której ulegli 1-3. Szczegóły meczów zamieszczamy poniżej.

Kietrz, 08.11.2008 r. - godz. 11:00
13. kolejka wojewódzkiej I ligi juniorów starszych

WŁÓKNIARZ KIETRZ - NKS START NAMYSŁÓW 2-0 (1-0)

1-0 ??? 26'
2-0 ??? 61'

NKS START: Derdziak - P.Kapłon, M.Szloser, Piędzioch, Wolski - Gajek (Nowak), Michałowski, Bojarzyński, Kubis (K.Szloser), Palamasz - Łuniewski.
Trener: Andrzej HRYNCZYSZYN.

Nie udało się namysłowskim juniorom starszym wywieźć z dalekiego Kietrza choćby jednego punktu. Nasze nadzieje nie zagrały szczególnie słabo, lecz mimo to lepsi okazali się gospodarze. Pierwsza połowa miała wyrównany przebieg, a pierwsze zagrożenie stworzył Start. Po podaniu Kubisa zza szesnastki uderzył Gajek, a futbolówka - po rękawicach bramkarza - odbiła się od poprzeczki i wyszła poza linię końcową. Sytuacja ta zemściła się po kilkunastu minutach, gdy w podobnych okolicznościach bramkę zdobył Włókniarz. Wybicie piłki głową przez naszego obrońcę trafiło do jednego z graczy gospodarzy, który uderzeniem z kilkunastu metrów pokonał Derdziaka (nominalnego obrońcę!). Namysłowianie zdołali sobie jeszcze stworzyć w tej odsłonie klarowną okazję, gdy podanie Palamasza minęło bramkarza, jednak zamykający akcję Łuniewski minimalnie chybił.
Po przerwie zaatakowali kietrzanie i po godzinie gry zrobiło się 2-0. Od tego momentu nasz zespół zaczął... śmielej atakować i stwarzać sobie dobre okazje. Najlepszej nie wykorzystał wspomniany już Łuniewski, który przelobował bramkarza, lecz piłka trafiła w poprzeczkę. [nJkGs]

Namysłów, 11.11.2008 r. - godz. 11:00
14. kolejka wojewódzkiej I ligi juniorów starszych

NKS START NAMYSŁÓW - ODRA KĘDZIERZYN-KOŹLE 1-3 (0-1)

0-1 ??? 26'
0-2 ??? 63'
1-2 Łuniewski 79'
1-3 ??? 83'

NKS START: Smoleń - P.Kapłon, Piędzioch, Palamasz, M.Szloser - Kosut (Wolski), Michałowski, Gajek, Bojarzyński - Chowanek, Łuniewski.

Po serii dobrych występów, namysłowską młodzież ogarnęła niemoc, gdyż zanotowała ona drugą porażkę z rzędu. W pierwszej połowie obserwowaliśmy wyrównaną grę, lecz mimo dobrych okazji z obu stron, prowadzenie objęli kędzierzynianie.
Po zmianie stron mecz miał bardzo podobny przebieg. Znów oglądaliśmy sporą liczbę sytuacji podbramkowych, i znów goście zdobyli bramkę. Start skutecznie odpowiedział dopiero w 79', gdy kontaktowego gola zdobył Łuniewski. Ale radość i nadzieja na korzystny wynik nie trwała długo, gdyż po kolejnych 4 minutach Odra zadała ostateczny cios.
Namysłowianie zagrali tym razem bardzo słabo, a szczególnie widocznym mankamentem było mnóstwo niecelnych podań. [nJkGs]