* * * StartNamyslow.pl * * * StartNamyslow.pl * * * StartNamyslow.pl * * *

Piątek 31 sierpnia
O PRZEŁAMANIE

Nie mogą "odpalić" w nowym sezonie piłkarze namysłowskiego Startu. Za nimi już 4 mecze o punkty (w tym 3 u siebie), a na ich koncie tylko 2 "oczka". W rozgrywki weszliśmy dwoma remisami, najpierw 0-0 w Opolu, a następnie 1-1 z Odrą Wodzisław Śl. Niestety, dwie kolejne partie chłopcy przegrali jedną bramką: 0-1 z Pniówkiem i 1-2 z Czańcem. Boli zwłaszcza strata kompletu punktów z ostatnim rywalem, gdyż beniaminek z Beskidu Andrychowskiego był w naszym zasięgu. Problem w tym, że drużyna popełniła zbyt wiele błędów indywidualnych, z których skwapliwie skorzystali goście.

WYSZLI Z OPRESJI /REZERWY/

Raptem w niedzielę cieszyliśmy się z pierwszego zwycięstwa Startu II Namysłów w rozgrywkach klasy okręgowej (3-2 w Mechnicach). Tymczasem po zaledwie trzech dniach ponownie mamy powody do kolejnej, pełnej radości. Tym razem za sprawą wygranej 2-1 z LKS-em Rybna, który w niedzielę aż 7-0 rozbił Unię Kolonowskie. Iście angielskie tempo rozgrywania dotychczasowych gier (namysłowianie rozegrali 4 mecze w 10 dni) można uznać za średnio udane.

ŚWIĘTO DAMIANA

Okazję do wzniesienia toastu ma dziś Damian Maryniak, który kończy 23 lata. Czerwono-czarny jubilat jest wychowankiem LZS-u Głuszyna, a grał ponadto w Marcinkach Kępno oraz GKS-ie Rychtal/Skoroszów. I z tej ostatniej ekipy trafił właśnie do Namysłowa.
Rudowłosy pomocnik w kadrze I zespołu znajduje się od jesieni 2010 r., kiedy to szkoleniowiec Startu "wyciągnął go" z drużyny rezerw.

Czwartek 30 sierpnia
"JESZCZE BUJAMY W OBŁOKACH"
(napastnicy o meczu NKS Start - Czaniec)

StartNamyslow.pl: - Jak się okazało, na pierwsze historyczne wyjazdowe zwycięstwo w III lidze musieliście czekać raptem do drugiego spotkania poza Czańcem.
Kamil KARCZ (napastnik LKS-u Czaniec): - Dzisiaj nastawiliśmy się na to, że wywieziemy w Namysłowa jakiekolwiek punkty. Nie chcieliśmy wracać z najdalszego wyjazdu z pustymi rękami.

DRUGA WYGRANA /JUNIORZY STARSI/

Głubczyce-Sady, dn. 28.08.2012 r. (wtorek) - godz. 17:00
2. kolejka Opolskiej Ligi Juniorów (starszych)
POLONIA GŁUBCZYCE - NKS START NAMYSŁÓW 0-2 (0-0)

START II NAMYSŁÓW - LKS RYBNA 2-1 (0-0)
0-1 Ł.Trybulec 46', 1-1 D.Raszewski 73' wolny, 2-1 Zalwert 82' głową.
W 16' Tyszkiewicz (Rybna) nie wykorzystał rzutu karnego (Kuleszka obronił).

ANGIELSKIE TEMPO TRWA

Rozgrywki opolskiej klasy okręgowej nie zwalniają intensywnego rytmu. Dziś rozegrana zostanie czwarta seria gier na przestrzeni ostatnich 11 dni! Iście angielskie tempo daje się pewnie piłkarzom-amatorom poważnie we znaki. Mamy dla nich jednak pocieszenie - dzisiejsza środa jest drugą i zarazem ostatnią, podczas której zagrają jesienią o punkty.
Po niedzielnym zwycięstwie w Mechnicach (3-2), rezerwy namysłowskiego Startu podejmą w Głuszynie LKS Rybna.

Wtorek 28 sierpnia
"BŁĘDY INDYWIDUALNE"
(mecz NKS Start - Czaniec oczami trenerów)

Marcin BISKUP (trener LKS-u Czaniec): - Spotkanie stopniowo się nam rozkręcało. Pierwsza bramka była efektem naszej lekkiej przewagi na początku meczu. Później namysłowianie, po bardzo dobrym strzale z rzutu wolnego, doprowadzili do wyrównania. Zdołaliśmy przed przerwą zaliczyć trafienie numer dwa, które spowodowało, że kontrolowaliśmy już grę do końca pierwszej połowy. Po przerwie gospodarze ruszyli do natarcia.

PIERWSZA WYGRANA /REZERWY/

Sytuacja drużyny rezerw Startu po dwóch kolejkach nie wyglądała zbyt ciekawie. Namysłowianie z zerowym dorobkiem punktowym okupowali dolne rejony tabeli, dlatego też niedzielna potyczka w Mechnicach miała dla nich niezwykle istotne znaczenie. Miejscowy LZS jest u siebie bardzo wymagającym przeciwnikiem, co potwierdził choćby w listopadzie ub.r. gdy w meczu pucharowym pokonał... I zespół czerwono-czarnych (3-1).

GRA Z CZAŃCEM NA ZDJĘCIACH

Sobotni mecz Startu z LKS-em Czaniec namysłowscy kibicie z pewnością nie będą długo wspominać. Ci z nadzieją oczekiwali pierwszego zwycięstwa w sezonie, tymczasem czerwono-czarni ulegli podbeskidzkiemu beniaminkowi 1-2. Tym samym w sezonie 2012/13 pozostajemy bez zwycięstwa, notując drugą domową porażkę. Oby kiepska karta odwróciła się wreszcie w Bielsku-Białej.
III-ligową potyczkę sprzed trzech dni uwiecznił na zdjęciach Pan Artur Musiał, stały współpracownik portalu StartNamyslow.pl. Jego pracę obejrzeć można TUTAJ lub w dziale GALERIA. Zapraszamy. [KK]

Poniedziałek 27 sierpnia
ZACZĘLI OD ZWYCIĘSTWA /JUNIORZY STARSI/

Głuszyna, dn. 25.08.2012 r. (sobota) - godz. 11:00
1. kolejka Opolskiej Ligi Juniorów (starszych)
NKS START NAMYSŁÓW - LZS RADAWIE 6-2 (3-1)
1-0 Sarnowski 10', 2-0 Pukas 20', 3-0 Drapiewski 25', 3-1 ??? 38', 4-1 K.Smolarczyk 50', 5-1 Adrian 52' karny, 5-2 ??? 57', 6-1 Pukas 60'.

FESTIWAL BŁĘDÓW I POMYŁEK
(relacja z meczu NKS Start - Czaniec)

Pierwsze minuty spotkania przyniosły sporo nerwowości w poczynaniach obu ekip. Skutkiem tego było dużo niedokładności w grze, a co za tym idzie, musieliśmy chwilę zaczekać na pierwszą godną odnotowania akcję.
Goście na początku przyczaili się na własnej połowie, żeby w momencie pojawiania się naszych zawodników z piłką w okolicach połowy boiska, natychmiast zaatakować pressingiem.

Niedziela 26 sierpnia
PREMIEROWY SUKCES /REZERWY/

Mechnice, dn. 26.08.2012 r. (niedziela) - godz. 17:00
3. kolejka opolskiej klasy okręgowej, grupa I
LZS MECHNICE - START II NAMYSŁÓW 2-3 (2-2)
1-0 Kaliński 5', 1-1 Kwaśnik 30', 1-2 Kwaśnik 33',
2-2 Niedworok 34', 2-3 Tchouague 49'.

Sobota 25 sierpnia
NIE JEST DOBRZE

Namysłów, dn. 25.08.2012 r. (sobota) - godz. 17:00
4. kolejka III ligi opolsko-śląskiej (klasa rozgrywkowa nr 4)
NKS START NAMYSŁÓW - LKS CZANIEC 1-2 (1-2)
0-1 Karcz 8', 1-1 Samborski 17' głową, 1-2 Kozioł 31'.

WYSPIARSKIE GRANIE

Początek rozgrywek w opolskiej "okręgówce" jako żywo przypomina rozgrywki na Wyspach Brytyjskich. Dla Anglików czy Szkotów granie co 3-4 dni, to niemal chleb powszedni, ale trzeba pamiętać, że tam meczowa norma sezonu, to co najmniej 40 gier. Na naszym podwórku rzadko grywa się w terminach środa-sobota, a jeśli już do tego dochodzi, to raczej w wyższych klasach rozgrywkowych.

Piątek 24 sierpnia
MOTTO

Namysłowski Start ma już za sobą trzy spotkania o III-ligowe punkty. Póki co, z dwoma "oczkami" na koncie plasujemy się w dolnych rejonach tabeli (13. pozycja). Dwa remisy i porażka (w ostatniej domowej grze z Pniówkiem) nie są dorobkiem, który satysfakcjonowałby piłkarzy i kibiców.

BICIE GŁOWĄ W MUR(-ÓW) /REZERWY/

Początek rozgrywek w opolskiej klasie okręgowej jest dla ich uczestników wyjątkowo intensywny. Ledwie w niedzielę namysłowianie zainaugurowali sezon meczem w Jemielnicy (porażka 1-3), a już po trzech dniach (w ostatnią środę) stoczyli drugi bój o punkty. Tym razem Start II Namysłów rozegrał mecz z Unią Murów, a miejscem zawodów była znana kibicom "Agroplon Arena" w Głuszynie.

URODZINY KAJETANA

Okrągły jubileusz obchodzi dziś Kajetan Łątka, który kończy 20 lat. Wychowanek wrocławskiego Parasola trafił do Namysłowa wiosną br. i od początku gry w Starcie należy do żelaznego grona zawodników, od których trener Kowalczyk ustala wyjściową jedenastkę.
Lewego defensora NKS-u charakteryzuje umiejętność przewidywania ruchów przeciwnika, ale też...

Czwartek 23 sierpnia
"DZIEŃ KONIA"
(piłkarze o meczu NKS Start - Pniówek)

Michał SZCZYRBA (kapitan Pniówka Pawłowice Śl.): - To było trudne spotkanie i ciężko wywalczone trzy punkty. Musieliśmy zostawić na boisku naprawdę sporo zdrowia, żeby zgarnąć komplet punktów. Najważniejsze, że po tak długiej podróży będziemy wracać do domu ze zwycięstwem.