Urodziny legendy

Odsłony: 8309

Okazję do wzniesienia toastu ma Patryk Pabiniak. Jeden z najlepszych atakujących w historii namysłowskiego Startu kończy dziś 26 lat. Patryk jest wychowankiem czerwono-czarnych, a w swojej przygodzie z piłką

reprezentował też młodzieżowe zespoły Śląska Wrocław oraz Piasta Gliwice.

Mimo stosunkowo młodego wieku, Patryk już dziś jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy Startu i to nie tylko na lokalnym podwórku. W seniorach występuje dziesiąty sezon, z przerwą na wspomniane kluby. W marcu br. przeszedł do historii, jako zawodnik, który osiągnął barierę 100 goli w czerwono-czarnych barwach! Sytuacja miała miejsce w meczu z chróścicką Victorią, a nasz super-snajper zdobył jedynego gola w 52 minucie. Na obecną chwilę P.Pabiniak może pochwalić się już 106 golami w NKS-ie (95 ligowymi i 11 pucharowymi), które uzyskał w 229 spotkaniach (212 rozegrał w rozgrywkach ligowych, a 17 w Pucharze Polski). Jeśli natomiast chodzi o bieżący sezon, to warto odnotować, że Patryk rozegrał na razie 26 meczów (24 w lidze i 2 w PP), zdobywając w nich 12 goli (11 w IV lidze i 1 w pucharze).

Skoro akurat dziś namysłowianie rozgrywają mecz o punkty (o 15:00 z LZS-em Mechnice), to naszemu jubilatowi w pierwszej kolejności życzymy powiększenia i tak już imponującego dorobku bramkowego! Życzymy mu również zdrowia oraz zadowolenia w życiu prywatnym i zawodowym. A że Patryk ma już 100 goli na koncie, nie sposób nie życzyć mu w jego dniu… osiągnięcia granicy 200 trafień! Do życzeń przyłączają się koledzy z zespołu, klubowi działacze oraz sympatycy czerwono-czarnych. Sto lat Patryk! [KK]