Zefka Kobyla Góra - Start Namysłów 0-2

Odsłony: 8478

Sparingowa premiera wypadła dla namysłowskiego Startu zwycięsko. W dzisiejszym meczu kontrolnym czerwono-czarni zagrali w Kobylej Górze z miejscową Zefką,

pokonując ją 2-0. Sukces przypadł naszemu zespołowi zasłużenie, bowiem w przekroju 90 minut ten okazał się lepszy. Pierwsze minuty nie wskazywały jednak na łatwą przeprawę, gdyż miejscowi piłkarze osiągnęli lekką przewagę. Ale w 22’ to namysłowianie wyszli na prowadzenie po trafieniu Samborskiego. W 25’ po strzale z prawej strony Jastrzębskiego piłka ostemplowała poprzeczkę bramki Zająca, a poza tym nasz golkiper wybronił sytuację „1 na 1”. W drugiej tercji (grano 3 x 30 minut) gracze Startu przejęli już inicjatywę, dosyć zdecydowanie naciskając Zefkę. Stworzyliśmy sobie sporo sytuacji, jednak do siatki trafił tylko Sarnowski (w 55’ po asyście Kostrzewy), pecha miał natomiast Smolarczyk, który z kilku prób ani razu nie umieścił „skóry” w sieci. Trzecia odsłona potwierdziła przewagę NKS-u, który starał się przede wszystkim długo rozgrywać piłkę.
Warto pochwalić namysłowską młodzież, która zaprezentowała się z dobrej strony (szczególnie ciekawie wyglądali Adrian oraz Wojciechowski). Daje to nadzieję, że kolejne młode pokolenie Startu walczyć będzie w czasie przygotowań o regularną grę w meczach o punkty.
Szczegółową relację z test-meczu Zefka – NKS Start zamieścimy w najbliższym czasie. [SK, KK]

Kobyla Góra, dn. 18.07.2015 r. (sobota) – godz. 16:00
mecz sparingowy nr 1

ZEFKA KOBYLA GÓRA – NKS START NAMYSŁÓW 0-2 (0-1, 0-1, 0-0)

0-1 Samborski 22’ głową (bez asysty)
0-2 Sarnowski 55’ (asysta Kostrzewa)

ZEFKA: Walczak – Ł.Kaźmierczak, S.Jędrzejewski, Ogrodniczak, Mielcarek – Sieraczek, Dropczyński, Wieczorek, K.Kaźmierczak – Nasiadek, Jastrzębski.
Na zmiany wchodzili: Idziorek (bramkarz), Ponitka, M.Jędrzejewski, Góra, Woźny.
Trener: Artur JĘDRZEJEWSKI.

NKS START: Zając (74.Kostecki) – J.Gąska (46.Wojciechowski), Zalwert (31.Krystian Błach, 65.B.Kurzawa), Adrian (46.Żołnowski), K.Kurzawa (46.Kamil Błach) – Drapiewski (46.Kostrzewa), Wilczyński (46.Sarnowski), Biliński (46.Ptak), Włoszczyk (46.D.Raszewski, 60.Rembielak) – W.Czech (37.Smolarczyk, 84.Samborski), Samborski (46.Kożuchowski).

Sędziował: Adam Wieczorek (Syców).